Hlavní strana

Z Wikimedia ČR
Přejít na: navigace, hledání
FacebookWikimedia Česká republika na Facebooku
TwitterWikimedia Česká republika na Twitteru

Představte si svět, ve kterém by každý člověk na této planetě mohl svobodně sdílet veškeré lidské znalosti. To je náš cíl.

ČeskyEnglish
Microsoft Surface, ruka, cropped.jpg LinuxExpo 2010, stánek WMČR, cropped.jpg Praha NTK Wikikonference 2012 přednášky 22.JPG Book Fair 2010 Havlíčkův Brod 3, cropped.jpg Praha, Vinohrady, Koncert 10 let Wikipedie 2.jpg Slezská muzejní noc 2013, staré fotografie 2, cropped.jpg

Wikimedia Česká republika

Wikimedia Česká republika (zkráceně WMCZ) je spolek, jehož cílem je podpora a propagace svobodné tvorby a projektů Wikimedia Foundation (např. Wikipedie) na území České republiky. Je oficiální pobočkou nadace Wikimedia na území Česka.

Projekty Wikimedia propagujeme především prezentací na veletrzích, účastí na konferencích, článcích v novinách a časopisech nebo distribucí letáků. Podpora pak spočívá v nabídce právní pomoci v oblasti licencí či institucionálním a finančním zajištění v případě zájmu o organizaci projektů. Takovými projekty jsou již například Studenti píší Wikipedii, GLAM, Foto českých obcí či projekt Chráněná území.

Spolek Wikimedia Česká republika můžete kontaktovat přes e-mail
wm-czatwikimedia.org.

Projekty

Projekty běžící pod patronací Wikimedia Česká republika jsou zajišťovány jejími členy na dobrovolné bázi. Jelikož členové Wikimedia Česká republika nejsou placeni, mohou se projekty uskutečnit, jen pokud se jich ujme někdo, kdo o ně má zájem a je schopen je realizovat. Spolek k takové činnosti poskytuje organizační pomoc. Proto je výhodné být členem WMCZ.

Přestože jsou projekty dobrovolné, Wikimedia Česká republika do dnešních dnů realizovala již desítky úspěšných projektů a dalších asi deset probíhá v současnosti.

Spolek je dobrovolnickou neprofesionální (tzn. neplacenou) institucí a proto uvítá vaši pomoc i s projekty týkajícími samotného chodu spolku jako je fundraising či PR. Pokud nám chcete pomoci, obraťte se na radu Wikimedia Česká republika přes e-mail radaatwikimedia.cz, nebo si přímo vyberte na burze nápadů.

Lidé a členství

Počet členů spolku se pohybuje mezi třiceti až čtyřiceti. Členem se může stát každá zletilá osoba, která má zájem aktivně se podílet na činnostech Wikimedie ČR. K žádosti o členství připojí souhlas se stanovami spolku. Členství je výhodné hlavně pro osoby, které se již aktivně podílí na rozvoji projektů Wikimedia.

Mezi valnými hromadami vede spolek rada v čele s předsedou. V současnosti je předsedou Jan Loužek (Aktron). Dalším orgánem spolku je revizní komise.

Aktuality

Projekty Wikimedia Foundation

logo Wikipedie logo Wikislovníku logo Wikizdrojů logo Wikicitátů logo Wikiknih logo Wikidat
Wikipedie Wikislovník Wikizdroje Wikicitáty Wikiknihy Wikidata
Otevřená encyklopedie Výkladový slovník Volně dostupné dokumenty Sbírka citátů Volně dostupné knihy a manuály Svobodná databáze vědomostí
logo Wikizpráv logo Wikiverzity logo Wikimedia Commons logo Wikidruhů logo MediaWiki logo Wikicest
Wikizprávy Wikiverzita Wikimedia Commons Wikidruhy MediaWiki Wikicesty
Otevřené zpravodajství Volně dostupné vzdělání Sdílená sbírka médií Adresář biologických druhů Svobodný software pro provoz wiki Otevřený cestovní průvodce
Citováno z „http://www.wikimedia.cz/mw/index.php?title=Hlavní_strana&oldid=960