Jak by politici mohli pomoci české Wikipedii a svobodné tvorbě?: Porovnání verzí

Z Wikimedia ČR
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
(upr)
(@Vojta)
Řádek 9: Řádek 9:
  
 
==Komentáře==
 
==Komentáře==
Prostor pro vaše komentáře.
+
@Vojta: namísto vlastního námětu komentář - myslím, že to není otázka metodického pokynu. Údajně existuje směrnice (jejíž jméno či označení se mi nepodařilo do dneška vypátrat), která '''ZAKAZUJE''' státem zřizovaným institucím (NG, NPÚ, MG, SZM, NA ČR...) poskytovat jakákoliv díla pod svobodnou licencí a/či zdarma a to i tehdy, když se z pohledu autorskoprávního jedná o díla volná. Jde tedy o to, tuto "normu" vystopovat a změnit. --[[Uživatel:Gampe|Gampe]] ([[Diskuse s uživatelem:Gampe|diskuse]]) 24. 2. 2014, 16:07 (UTC)

Verze z 24. 2. 2014, 16:07

Wikimedia Czech Republic-logo.svg

Vyhlašujeme anketu na téma:

Jak byste jako politici či úředníci pomohli české Wikipedii a svobodné tvorbě?

Prosíme všechny editory Wikipedie a jejích sesterských projektů, wikimediány, zastánce svobodné tvorby a odborníky v oblasti svobodných licencí, aby se vyjádřili. V návaznosti na tom budeme hledat způsoby, jak některé z těchto nápadů představit českým politikům a státním institucím. Prosím, abyste byli co nejkonkrétnější, uvítáme odkazy na legislativu a návrhy její změny, atp. Své vyjádření prosím uveďte níže dle vzoru do 15. března 2014.

Odpovědi

  • Jméno či už. jméno (komunita): Váš podnět
  • Vojtěch Dostál (radní WMCZ a wikipedista): 1) Politická reprezentace by měla vydat metodický pokyn, aby se s námi česká muzea, galerie, knihovny a archivy podělily o své kulturní bohatství a spolupracovali s námi. Instituce, které to dnes dělají, jsou zatím spíš čestnými výjimkami. 2) obecné záležitosti typu: vytvořit podmínky pro to, aby internetová kultura neskomírala, nýbrž kvetla; odsoudit nadbytečnou internetovou cenzuru; podpořit výuku informačních technologií na školách všech stupňů.

Komentáře

@Vojta: namísto vlastního námětu komentář - myslím, že to není otázka metodického pokynu. Údajně existuje směrnice (jejíž jméno či označení se mi nepodařilo do dneška vypátrat), která ZAKAZUJE státem zřizovaným institucím (NG, NPÚ, MG, SZM, NA ČR...) poskytovat jakákoliv díla pod svobodnou licencí a/či zdarma a to i tehdy, když se z pohledu autorskoprávního jedná o díla volná. Jde tedy o to, tuto "normu" vystopovat a změnit. --Gampe (diskuse) 24. 2. 2014, 16:07 (UTC)