Multimédia koordinátor pro PřF UK: Porovnání verzí

Z Wikimedia ČR
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
(Založena nová stránka s textem „'''Na vysokých školách vzniká obrovské množství fotografií, které ovšem často nemají žádné využití. Přitom je potřebuje Wikipedie. Každ…“)
 
Řádek 18: Řádek 18:
  
 
==Přidej se do týmu:==
 
==Přidej se do týmu:==
Pokud tě nabídka zaujala, pošli nám na '''hr@wikimedia.cz''' svůj životopis (nebo odkaz na LinkedIn) a napiš nám, proč by tě zrovna tahle práce bavila a co by ti dala (max. 100 slov).
+
Pokud tě nabídka zaujala, pošli nám '''do 15. srpna''' na '''hr@wikimedia.cz''' svůj životopis (nebo odkaz na LinkedIn) a napiš nám, proč by tě zrovna tahle práce bavila a co by ti dala (max. 100 slov).

Verze z 1. 8. 2017, 11:22

Na vysokých školách vzniká obrovské množství fotografií, které ovšem často nemají žádné využití. Přitom je potřebuje Wikipedie. Každý článek na Wikipedii je mnohem kvalitnější a čtivější, když obsahuje fotografie. Projekt navazuje na naši dlouhodobou spolupráci s vysokými školami a představuje nový způsob, jak akademický svět může pomocí volného zpřístupňování multimédií Wikipedii pomoci.

Hledáme:

  • multimédia koordinátora,
  • který by pro nás v období září - říjen 2017
  • odpracoval na DPP cca 40 hodin (tedy cca 20 hodin měsíčně).


Úkolem koordinátora je:

  • kontaktovat vedoucí laboratoří a praktických cvičení Přírodovědecké fakulty UK a domluvit schůzky, kde s nimi bude nahrávat jejich fotografie s vysokou didaktickou hodnotou s popisem a kategorií, jež by se následně daly použít na Wikipedii (mikrofotografie z mikroskopů, ale také třeba fotografie z terénních expedicí po světě a fotodokumentace vzácných živočichů a chráněných území),
  • seznámit pracovníky s postupem nahrávání na Wikimedia Commons, aby mohli do budoucna nahrávat materiály samostatně.

Požadujeme:

  • koordinační a komunikační schopnosti,
  • technická zdatnost,
  • anglický jazyk,
  • výhodou studium na Přírodovědecké fakultě, zkušenosti s platformou Wikimedia Commons a základní znalost autorského práva.

Přidej se do týmu:

Pokud tě nabídka zaujala, pošli nám do 15. srpna na hr@wikimedia.cz svůj životopis (nebo odkaz na LinkedIn) a napiš nám, proč by tě zrovna tahle práce bavila a co by ti dala (max. 100 slov).