Odebírejte newsletter

Přidejte jednu referenci na Wikipedii a zapojte se do soutěže!

STARTUJE KAMPAŇ #1LIB1REF!

Představte si svět, ve kterém každý knihovník doplní alespoň jednu referenci do Wikipedie.
Líbí? Pojďte nám pomoci tuto vizi proměnit ve skutečnost!

Chcete se zapojit? V termínu 15. ledna – 5. února 2024 bude probíhat výzva #1Lib1Ref určená knihovníkům po celém světě. Nejste knihovník? To nevadí! Zapojit se totiž může úplně každý.

Jak zní úkol? Přidejte alespoň jednu referenci na Wikipedii! 
Jakákoliv citace na věrohodný zdroj pomůže čtenářům Wikipedie na celém světě.

Abyste se stali součástí slosování o ceny s tématikou Wikimedia, nezapomeňte ve shrnutí své editace přidat příslušný „hashtag“. Jak to udělat? Vyplňte shrnutí editace, napište např. „doplnění reference“, a přidejte hashtag #1Lib1Ref.

Letos můžete soutěžit také v rámci soutěže středoevropského regionu! Výherce pak dostane poukázku do mezinárodního Wikistore. Stačí přidat druhý hashtag: #1Lib1RefCEE. Pustíte se do toho?

Proč právě knihovníci? Kdo jiný než knihovníci má takové předpoklady pro udržování kvality citací na české Wikipedii – jsou to experti ve vyhledávání a poskytování informací, při své práci navíc dennodenně pracují s knihami a časopisy, které jsou pro Wikipedii neocenitelnými prameny informací.

Kampaň s #1Lib1Ref, která se koná dvakrát ročně, realizuje Nadace Wikimedia a je podporována Wikipedia Library Team a Wikimedia Affiliates na celém světě. Spolupracujeme také úzce s komunitami knihovníků na lokální i globální úrovni na propagaci kampaně.

Použitá fotografie: Knihovna Místek.jpg, autor: Stenly Priesol, CC-BY-SA-4.0, prostřednictvím Wikimedia Commons.

 

Zobrazit všechny novinky