Podpořte nás

NNO WORKSHOP „JAK PSÁT WIKIPEDII?“ 2021

Rádi bychom vás pozvali na workshop editování Wikipedie na témata související se WikiProjekty Sucho a Změna klimatuPrávě v oblasti změny klimatu a v souvisejících vědeckých oblastech chybí české Wikipedii mnoho důležitých informací a článků a mnoho dalších potřebuje výrazně rozšířit. Workshop se zaměřuje na pracovníky neziskových organizaci. NNO wiki workshop se bude konat 21. října 2021 od 10:00 do 14:30 ve Světě HUB (Slovenská 1705/21, 120 00 Vinohrady) v Praze. Více…

Czech Wiki Photo už běží

Fotografové, soutěžte v Czech Wiki Photo 2021 a ukažte své fotky světu. Pro autory tří nejlepších fotek máme připravené wiki-odznaky a také hmotné ceny (např. poukaz na nákup foto-techniky). Autor nejlepší fotky získá ocenění Czech Wiki Photo 2021. Zvláštní příležitost pro nové účastníky je kategorie nováček roku. O nejlepších fotkách bude kromě tříčlenné odborné poroty paralelně hlasovat i veřejnost.

Více…

Wikiporadna: zeptejte se wikipedistů

Chtěli byste se pustit do psaní Wikipedie a máte nějaké otázky? Vyzkoušejte Wikiporadnu! Naši dobrovolníci, zkušení wikipedisté z řad lektorů a mentorů, zde nabízejí nováčkům možnost individuálních konzultací k čemukoliv, co se týká prohlížení a hlavně vytváření online encyklopedie Wikipedie. Více…

Naše programy

Komunitní programy a multimédia

Podporujeme dobrovolníky, kteří tvoří obsah Wikipedie, Commons, Wikidat a dalších projektů Wikimedia. Pro nováčky i zkušenější členy wikipedické komunity, kteří editují, fotí či organizují akce pro druhé, pořádáme nejrůznější wiki-akce. Současně navazujeme partnerství nejen s kulturními institucemi, abychom společně šířili svobodné vzdělání a informace.

Vzdělávací programy

Otevřený přístup k informacím a poznání je v dnešním světě již nutností. Vyžaduje to ale také určité dovednosti. Skrze vzdělávací aktivity naplňuje Wikimedia svoje poslání přispívat ke světu otevřeného poznání a celoživotního učení. Přispívame k přílivu nováčků, napomáháme rozšiřování povědomí o Wikimedia projektech a prohlubujeme vztahy a aktivity v rámci české komunity.

Wikidata/Tech programy

V současném světě už nestačí psát jen internetovou encyklopedii. Budujeme pro ni obrovskou datovou základnu jménem Wikidata, z níž budou moci čerpat všichni. Zveme české veřejné instituce i jednotlivce s vášní pro data, aby nám pomohli s tvorbou této otevřené, kolaborativně vytvářené, celosvětové databáze propojených strukturovaných dat.

Wikimedia Česká republika

Wikimedia Česká republika je neziskovou organizací, která v Česku podporuje  rozvoj tzv. Wikimedia projektů – což jsou celosvětové projekty Wikipedie, Wikimedia Commons, Wikidata a řada dalších.

Podporujeme rozvoj a růst české komunity dobrovolných editorů, fotografů a dalších přispěvatelů do Wikimedia projektů, budujeme partnerství, zejména s veřejnými  institucemi, které mohou sdílet svůj obsah pod tzv. svobodnými licencemi a dalšími aktivitami a programy přispíváme k rozvoji projektů či zisku svobodného obsahu. Jsme oficiální českou pobočkou Wikimedia Foundation – spolupracujeme s dalšími pobočkami a organizačními jednotkami po celém světě se společnou vizí, aby mohl každý člověk svobodně přistupovat a přispívat k veškerým lidským znalostem.

Přispívame k přílivu nováčků, napomáháme rozšiřování povědomí o Wikimedia projektech a prohlubujeme vztahy a aktivity v rámci české komunity.

NOVINKY

všechny novinky >

Kalendář událostí

22. 09. 2021

Těšínské Slezsko na Wikipedii

05. 10. 2021

Online kurz Senioři píší Wikipedii pro začátečníky

07. 10. 2021

Praha

Kurz Senioři píší Wikipedii

12. 10. 2021

Online kurz Senioři píší Wikipedii pro začátečníky

14. 10. 2021

Praha

Kurz Senioři píší Wikipedii

18. 10. 2021

Online

Online setkání učitelů SPW "čaj o páté"

19. 10. 2021

Online kurz Senioři píší Wikipedii pro začátečníky

20. 10. 2021

Brno

Brněnský wikisraz

26. 10. 2021

Online kurz Senioři píší Wikipedii pro začátečníky

29. 10. 2021

WikidataCon 2021

02. 11. 2021

Online kurz Senioři píší Wikipedii pro začátečníky

04. 11. 2021

Praha

Kurz Senioři píší Wikipedii

05. 11. 2021

Online

CEE Meeting

09. 11. 2021

Online

Online kurz Senioři píší Wikipedii pro pokročilé

09. 11. 2021

Online kurz Senioři píší Wikipedii pro začátečníky

11. 11. 2021

Praha

Kurz Senioři píší Wikipedii