Odebírejte newsletter

O nás

Jsme spolek Wikimedia Česká republika – nevládní organizace, která v Česku podporuje rozvoj projektů Wikimedia. Patří mezi ně celosvětové komunitní projekty Wikipedie, Wikimedia Commons, Wikidata a další.

Naším posláním je zpřístupňování informací, rozvíjení vzdělanosti a podpora šíření svobodné tvorby.

„Společně budujeme svět, ve kterém má každý člověk
volný přístup k veškerým lidským znalostem
a právo k nim svobodně přispívat.“

Naše cíle

Přispívání ke zvyšování vzdělanosti a kulturní úrovně obyvatel zjednodušením dostupnosti všeobecných a odborných informací ze všech oblastí lidského vědění a činností.

Podpora a propagace všech projektů Wikimedia a rozvoj českého hnutí Wikimedia.

Podpora a šíření svobodné tvorby, zejména děl, která je možno svobodně užívat, šířit a modifikovat.

Své cíle realizujeme zejména podporou rozvoje a růstu české komunity dobrovolných editorů, fotografů a dalších přispěvatelů do projektů Wikimedia. Dále budováním partnerství, zejména s veřejnými  institucemi, které mohou sdílet svůj obsah pod tzv. svobodnými licencemi a také dalšími aktivitami a akcemi, kterými přispíváme k rozvoji projektů Wikimedia či zisku svobodného obsahu. Více o naší činnosti naleznete v sekci Programy.

Jsme oficiální českou pobočkou Wikimedia Foundation – spolupracujeme s dalšími pobočkami a organizačními jednotkami hnutí Wikimedia po celém světě se společnou vizí, aby mohl každý člověk svobodně přistupovat a přispívat k veškerým lidským znalostem.

Pobočka má právní formu spolku, který vznikl registrací na Ministerstvu vnitra ČR dne 6. března 2008.

Kde najdete více

strategické dokumenty spolku

výroční zprávy spolku

loga, letáky a další grafika

fotky z našich akcí