Odebírejte newsletter

Kontakt na Wikipedii

Wikimedia ČR není zodpovědná za obsah na české Wikipedii.

Jsme spolek registrovaný v Česku, který má za cíl podporovat, rozvíjet a propagovat projekty Wikimedia. Nejsme ale provozovateli Wikipedie, nijak nezodpovídáme za její obsah. 

Wikipedie je nezávislý komunitní projekt realizovaný dobrovolnými editory, kteří využívají veřejně dostupné informace k tvorbě celosvětové encyklopedie. Prosím neadresujte nám tedy stížnosti na obsah na Wikipedii, na články o vaší osobě nebo vaší firmě.

Dobrovolní editoři při psaní dodržují soubor pravidel, která si společně stanovili tak, aby byl obsah Wikipedie objektivní a neutrální. Wikipedie je v neustálém procesu tvorby, mějte prosím toto na paměti. I vy můžete zjevnou chybu nebo chybějící informaci na Wikipedii opravit, každý může editovat.

Pokud máte věcnou poznámku a nechcete se do editace pustit sami, zde je několik možných postupů:

  1. Napište na diskuzní stránku dotyčného článku.
  2. Dle historie si vyhledejte autora a napište mu na jeho diskuzní stránku.
  3. Pokud obě možnosti selžou, otázky a připomínky ke konkrétním článkům na Wikipedii prosím směřujte na info-cs@wikimedia.org (informační dobrovolný tým české Wikipedie).
  4. Můžete také navštívit naší pravidelnou pondělní online Wikiporadnu.

Editoři vychází z nezávislých informací, pokud poskytnete relevantní netriviální zdroj pro novou informaci, jistě jej ocení a zohlední.

Pokud máte dojem, že jste vyčerpali svou věcnou argumentaci a chcete podat oficiální stížnost, adresujte ji právnímu týmu nadace Wikimedia Foundation, provozovatele Wikipedie
na e-mailovou adresu legal@wikimedia.org.