Odebírejte newsletter

Dubnová Wikiškola: Prameny na Wikipedii

Co je Večerní Wikiškola pro seniory?
Jde o sérii pravidelných specializovaných workshopů, které jsou určeny převážně seniorům, zejména pak absolventům začátečnických (i pokročilých) kurzů Senioři píší Wikipedii (SePW).

Co Večerní Wikiškola nabízí?
Nabízí možnost věnovat se rozvoji konkrétních dovedností, které správný wikipedista pro svou práci potřebuje. Zaměříme se na postupy a vychytávky, které je možné využít v editační praxi a které se podrobně neprobírají na kurzech Senioři píší Wikipedii.

Dubnová Wikiškola se zaměří na základní kámen všech článků na Wikipedii, a to jsou reference, neboli prameny. Zástupce Státního oblastního archivu v Praze Martin Sovák nám pomůže zorientovat se v tom, jaké typy dokumentů a pramenů můžeme hledat ve Státním oblastním archivu a okresních archivech. Podíváme se také na konkrétní příklady materiálů, které jsou k dispozici, a to na příkladu již zveřejněných dokumentů ze SOA.

Online workshop – Večerní Wikiškola pro seniory: Prameny na Wikipedii – se koná v úterý 9. února 2024 od 17:00 do 18:30 hodin. Přihlásit se můžete zde, najdete tam pak i veškeré zbylé informace a detaily.

Se svou přihláškou neváhejte, workshop má omezenou kapacitu.

 

Zobrazit všechny novinky