Odebírejte newsletter

Květnová Wikiškola: Uživatelská stránka a prostor na Wikipedii

Co je Večerní Wikiškola pro seniory?
Jde o sérii pravidelných specializovaných workshopů, které jsou určeny převážně seniorům, zejména pak absolventům začátečnických (i pokročilých) kurzů Senioři píší Wikipedii (SePW).

Co Večerní Wikiškola nabízí?
Nabízí možnost věnovat se rozvoji konkrétních dovedností, které správný wikipedista pro svou práci potřebuje. Zaměříme se na postupy a vychytávky, které je možné využít v editační praxi a které se podrobně neprobírají na kurzech Senioři píší Wikipedii.

V květnu si v rámci Večerní Wikiškoly uděláme inventuru uživatelského prostoru či uživatelských prostor na Wikipedii (a sesterských projektech Wikimedia). Uživatelská stránka je vizitkou každého přispěvatele na Wikipedii, mnozí wikipedisté ji však ani po letech editací nemají založenou. Jak vypadá vaše domovská stránka a co na ní najdete? Máte profil na Wikimedia Commons a Wikidatech? A víte, že můžete mít osobní profil na mezinárodní Wiki (Meta)?

Online workshop – Večerní Wikiškola pro seniory: Uživatelská stránka a prostor na Wikipedii – se koná v úterý 14. května 2024 od 17:00 do 18:30 hodin. Přihlásit se můžete zde, najdete tam pak i veškeré zbylé informace a detaily.

Se svou přihláškou neváhejte, workshop má omezenou kapacitu.

 

Zobrazit všechny novinky